İzmir Vip Matematik Özel Ders: Matematik Kaygısını Azaltmak İçin 10 Yol

GÜNCEL DUYURU! İZMİR'DE BİR İLK ! NLP ÖĞRENCİ KOÇLUĞU DESTEKLİ VIP MATEMATİK ÖZEL DERS

BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN :0-534-526-79-19

Matematik Kaygısını Azaltmak İçin 10 Yol


Matematik birçok insanın ortak kaygısı.Bu kaygıyı yenmek için aşağıda 10 maddelik ipuçlarını bulabilirsiniz.
  1. Rahat olun,siz yalnız değilsiniz.Toplumun çoğunluğu matematiği sevmiyor ve kaygı duyuyor.Hatta matematikçiler bile bir soru ile ilk defa karşılaştıklarında kaygıya kapılıyorlar.
  2. Eğer matematik kaygısı varsa bunu kabul edin.Yoksa yüzleşmek ve bunun üstesinden gelmek mümkün olmaz.
  3. Eğer matematik ile ilgili sorun yaşıyorsanız hergün az da olsa pratik yapın,soru çözün.(Fazıl Say'ın piyano çalmayı,PSY'nin dans etmeyi başkalarını izleyerek mi öğrendiğini sanıyorsunuz ? )
  4. Sorular sorun.Bazı insanlar soru sormayı zayıflık olarak algılar,hayır bu bir güç göstergesidir.İnsan soru sordukça öğrenir ve öğrendikçe güçlenir.
  5. Öğrenme stilinize göre matematiği çalışın.Sınıfta öğretmen sizin öğrenme stilinize uygun ders anlatmıyor olabilir.Ama siz evde kendi stilinize uygun çalışmayla okulda anlatılanı daha iyi özümseyebilirsiniz.
  6. Konu tekrarını yazarak yapın.Yazarak çalışırken eğer normale göre özensiz yazdığınızı farkederseniz,büyük olasılıkla kafanız dağınık ve gerginsiniz demektir.Bu durumda çalışmayı bırakıp gevşeme egzersizleri yapmalısınız.
  7. Matematiğin temel konularına hakim olun.Geçmiş yıllardan anlamadığınız konular varsa tekrar çalışın.O zaman anlamadım yine anlamam diye düşünmeyin çünkü,yaş büyüdükçe anlama yeteneği artar.
  8. Sadece ezber ile çalışmayın.Matematiği anlamaya çalışın.Ezber tam bir tuzaktır,çünkü gergin olduğunuzda ilk olarak ezberlediğiniz konuları unutursunuz.Anlayarak öğrendikleriniz hiçbir yere gitmez.
  9. Adım adım ilerleyin.Seviyenize uygun kitaplarla çalışın,yapamayacağınız zorlukta kitapları çözmeye çalıştıkça hevesiniz tümden kaçar.
  10. Yardım alın.Sizi yönlendirecek,matematiği sevdirecek uzman bir kişi ile çalışın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ÖĞRENCİ YORUMLARIMIZ