İzmir Vip Matematik Özel Ders: Test Endişesini yok etme stratejileri

GÜNCEL DUYURU! İZMİR'DE BİR İLK ! NLP ÖĞRENCİ KOÇLUĞU DESTEKLİ VIP MATEMATİK ÖZEL DERS

BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN :0-534-526-79-19

Test Endişesini yok etme stratejileri


ÖZEL DERS ÖĞRENCİ KOÇLUĞU KAPSAMINDA 
TEST ENDİŞESİNİ YOK ETME STRATEJİLERİ


1. Kendinizi Durdurun

İlk olumsuz düşünceye sahip olduğunuzda hemen olumlu "iç konuşmalar"a başlayın. Kendinizle "kendi kafanızın içinde" iletişim kurma tarzınız bu olmalıdır.Enerjinizi size yardımcı olacak bir şey yapmaya kanalize ederken kendinizle ilgilenme olanağı tanıyarak sürekli endişeli düşüncelerden kurtulun. Endişeli olduğunuzu görünce bunu kabullenin ve durumu iyileştirmeye çalışmaya devam edin. Bu sayede dikkatinizi olumsuz kaygılar yerine olumlu bir harekete odaklandırabilirsiniz.

2. Saldırınızı Planlayın

Bu stratejilerin bazılarını üretken olmayan endişe ve kaygıların alternatifleri olarak kullanın. Her stratejiyi deneyin. Kazanmak için her şeyiniz var. Sizin işinize yarayan çeşitli stratejiler bulunca onlara güvenebilirsiniz. Durumun denetiminizde olduğunu ve duygularınızı yönlendirebileceğinizi bilmek test sırasında çok daha iyi performans sergilemenizi sağlayacaktır.

Zihinde Canlandırma

Kendinizi,zihninizde düzenli bir şekilde  çalışır ve testi başarı ve rahatlıkla geçerken canlandırın. Kağıdın üstünde açıkça yazılmış olan almak istediğiniz notu görün. Birçok ayrıntıyı da ekleyin ve zihinde canlandırma işlemini çok gerçekçi bir duruma dönüştürün.Zihninizde başarınızı görün. Zihinde canlandırma çok güçlü bir araçtır!

Hayal Kurma

Yapmaktan özellikle hoşlandığınız bir şeyin (bir hobi,bir spor, bir tatil, belli bir yer ya da zaman, özel bir insan, vb.) hayalini kurun. Bunu sıcak, rahat bir ortamdaki canlı bir rüyaya dönüştürün.

Oluşturma

Mantıksız bir şey hakkında bir öykü oluşturun. "Gerçeklikten uçun" - abartın. Testte çok kötü sonuç alınca başınıza gelebilecek en kötü şeyi hayal edin. Onu eğlenceli ve gerçek olmayan bir şekle dönüştürün.Çok geçmeden siz de kendinize güleceksiniz.

Hatırlama

Oğrendiğiniz ve güvenebileceğiniz yardımcı araçlar ve yöntemler hatırlayın. Bunlar belleğinize yardımcı olacaktır. Çok fazla sayıda yardımcı vardır ve istediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz zaman onlara güvenebilirsiniz.

Nefes Alma

Çeşitli defalar yavaş kontrollü, derin bir şekilde nefes alın. Vücudunuza giren ve çıkan havanın hareketine konsantre olun. Tüm dikkatinizi nefes almaya yoğunlaştırın!

Farkında olma

Vücudunuzun duruşunu ve kaslarınızın gerginliğinin farkında olun. Kaslarınızı gevşetmek için bilinçli bir çaba harcayın. Önce, her kasınızı birkaç saniye boyunca mümkün olduğu kadar çok gerin ve sonra gevşetin. Kendinize artık gevşediğinizi söyleyin. Yalnızca hissedebileceğiniz ka slarınızı " gevşetmek" isteyebilirsiniz. Ya da vücudunuzun tepesinden başlayıp ayak parmaklarınıza kadar inebilirsiniz. Tüm dikkatinizi bu çabalarınıza yoğunlaştırın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ÖĞRENCİ YORUMLARIMIZ