İzmir Vip Matematik Özel Ders: DERS ÇALIŞMA PROGRAMI

GÜNCEL DUYURU! İZMİR'DE BİR İLK ! NLP ÖĞRENCİ KOÇLUĞU DESTEKLİ VIP MATEMATİK ÖZEL DERS

BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN :0-534-526-79-19

DERS ÇALIŞMA PROGRAMI

-->


Özel dersin vazgeçilmez uygulaması olan haftalık ders çalışma programı,yapılması kolay ama uygulanması bir o kadar zor görünen,başarının en önemli adımıdır .Öğrenciler çalışma programına genellikle büyük bir hevesle başlar,2-3 gün uyguladıktan sonra bir daha yüzüne bakmazlar.Aslında mükemmel bir plan yapmışlardır . Her dakikaları ayarlanmış ,hiç boşluk kalmamıştır programda.Ama unutulan şey,insanın bir makine olmadığı gerçeğidir.

Alışkanlıklar çok çabuk değişmemektedir,her gün saatlerce bilgisayar başında oyun oynayıp internete giriyor,cep telefonu ile uğraşıyor ya da arkadaşlarınız ile  görüşüyorsanız,bu davranışlarınız sürekli tekrarlandığı için alışkanlık düzeyine gelmiş demektir.Bu da ,hemen birkaç günde düzene girecek bir durum değildir.

Onun için plan aşamalı olmalıdır,bir anda tüm alışkanlıklarınızın değişmesini gerektiren planlar çok geçerli ve uygulanabilir değildir.Yapılacak olan plan öncelikle,tüm kişisel ve sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olmalı,ikna edici ve cezbedici özellikler taşımalı, aşamalı bir sıra izlemeli ve en önemlisi esnek olmalıdır.

Esnek bir plan size hareket alanı sağladığı için uygulamada başarı oranı daha yüksek olacaktır. Örneğin, pazartesi günü çalışması gereken bir saatte arkadaşlarının yaptığı bir etkinliğe davetli olan Büşra,bu süredeki yapması gereken çalışmayı Salı gününe kaydırabilmelidir.

Unutulmamalıdır ki, “en iyi plan uygulanabilen plandır “

Çalışma programı,koşullara göre günlük,haftalık ya da aylık yapılabilir.12.sınıf öğrencileri sınav hazırlığı yapacakları için tüm müfredatı çalışmaları gerekir,bu açıdan haftalık plan yapmaları daha uygun olacaktır.

Haftalık programda sınav tarihine kadar tüm haftaları yazıp ,her hafta hangi dersten hangi konuya çalışacağınızı ve kaç soru çözeceğinizi belirleyip buna göre çalıştığınızda,hem konuları yetiştirememe kaygısı,hem de önünüzü görebildiğiniz için sınav stresi daha az olacaktır. Matematik özelinde tüm müfredatı kapsayacak biçimde hazırlanan 32 haftalık (8 ay) plan da örnek amaçlı incelemeniz için sunulmuştur.

Ara sınıflar için ise,günlük program daha kullanılabilir bir özellik taşımaktadır.Günlük program yaparken,derslerin özelliklerini, kendi ilgi ve becerilerinizi dikkate almanız gerekir. Matematik ve diğer sayısal derslerde esas olan günlük çözülen soru sayıları olmalıdır.Haftanın belli günlerinde o hafta öğrenilen konu ile ilgili test çözülmeli ,diğer günlerde ise genel tekrar testleri uygulanarak geçmiş konular pekiştirilmelidir.Test çözümü esnasında hatırlanmayan konulara göz atılarak eksikler bu şekilde telafi edilmelidir.Sözel dersleri plana yerleştirirken ise öğrencinin ezber yeteneği ,derse olan ilgisi ve okuduğunu anlama düzeyi de dikkate alınmalıdır. Sonuç olarak planlama,tüm öğrenciler için aynı özellikleri taşıyacak biçimde olmamalı, esnek, kullanılabilir ve öğrencinin tüm kişisel ve sosyal ihtiyaçlarına uygun biçimde tasarlanmalıdır.-->

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ÖĞRENCİ YORUMLARIMIZ